REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Poroszenko: Z nami jest Pan Bóg i wygramy. Wojna zakończy się naszym zwycięstwem

500

Z okazji zaczynającej się właśnie dla chrześcijan obrządków wschodnich Wielkanocy, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w dwóch opublikowanych z tej okazji krótkich filmów odniósł się do konfliktu na wschodzie kraju.

– Zmartwychwstanie jest zwycięstwem życia nad śmiercią, jest zwycięstwem prawdy nad kłamstwem, zwycięstwem światła nad ciemnością, zwycięstwem dobra nad złem. To jest nasze zwycięstwo nad poważnym kryzysem gospodarczym wywołanym rosyjską agresją. Wielkanoc w tym roku to szczególny dzień, ponieważ wraz z nią przychodzi pewność, że najtrudniejsze próby już są za nami – powiedział Poroszenko w pierwszym z nich.

– Jestem pewien, że na naszej ziemi zapanuje pokój. Wojna zakończy się naszym zwycięstwem, bo prawda jest po naszej stronie – dodał w drugim. – Nie tylko dlatego, że mamy najlepsze siły zbrojne; nie tylko dlatego, że bronimy ojczyzny; nie tylko dlatego, że Ukraińcy zniszczyli wszystkie plany Putina stworzenia Noworosji, Małorosji, podziału kraju itp., ale przede wszystkim dlatego że z nami jest prawda, a w Wielkim Tygodniu mogę powiedzieć, że z nami jest Pan Bóg i wygramy.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement