REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Poparcie muzułmanów w zamian za … meczet! Tak działają Zieloni w Szwecji …

952

Ali Khalil z Parti Ochrony Środowiska-Zielonych, który zasiadał we władzach szwedzkiej gminy Botkyrka (region Sztokholm) oferował podczas spotkania z opozycyjną Umiarkowaną Partią Koalicyjną głosy społeczności muzułmańskiej w zamian za budowę nowego meczetu.

Sprawę tę, która jest modelowym przykładem korupcji wyborczej ujawnili przed niedzielnymi wyborami samorządowymi i parlamentarnymi reporterzy szwedzkiej telewizji SVT.

Muzułmanie powiedzieli nam, że ich społeczność liczy 4,5 tys. członków i że mogą nam przekazać 3 tys. głosów – stwierdziła Stina Lundgren, która jest przewodniczącą Umiarkowanej Partii Koalicyjnej w gminie Botkyrka.

Reklama / Advertisement

Wedle złożonej przez Khalila obietnicy imam w czasie piątkowej modlitwy mógłby wyrazić poparcie i zachęcić do głosowania na Umiarkowaną Partię Koalicyjną. Dzięki poparciu wyznawców Allacha ugrupowanie, które pozostaje od 24 lat w opozycji mogłoby powrócić do władzy, a przy tym poprzeć budowę nowego meczetu. Muzułmanie, w tej sytuacji chcieliby otrzymać działkę w centrum.

– Oczywiście byliśmy zaskoczeni taką propozycją. Nie wiedzieliśmy, że taki ma być cel spotkania. Dla nas takie podejście jest nie do przyjęcia – uważa Lundgren.

Dziennikarze SVT przeprowadzili prowokację i wedle ich ustaleń, oferta Khalila jest aktualna na kilkadziesiąt godzin przed wyborami. Muzułmanie w ostatniej chwili mieli załatwić 1-1,5 tysiąca głosów. Sam Ali Khalil nie przyznał się do tego, że wyszedł z ofertą sprzedania głosów za meczet i powiedział: “Moja rola została niewłaściwie zrozumiana”.

Reklama / Advertisement

Działania Khalila wywołały reakcję władz partii, a jej sekretarz powiedziała, że rezygnuje on ze stanowisk, które zajmuje i ubiegania się o nowe. Partia Ochrony Środowiska-Zielonych uchodzi za ugrupowanie przyjazne muzułmanom. Przykład ten pokazuje, jak na dłoni symbiozę między lewicą a muzułmanami. Tutaj mieliśmy do czynienia z wyjątkowo bezczelnym przykładem korupcji wyborczej, a nie jest to jedyny taki wypadek.

W 2016 roku lewicowy premier Szwecji Stefan Loefven usunął z rządu ministra budownictwa mieszkaniowego i urbanizacji Mehmeta Kaplana z Partii Ochrony Środowiska–Zielonych w związku z jego spotkaniami z przedstawicielem tureckiej terrorystycznej organizacji Szare Wilki.

za: svt.se

Reklama / Advertisement