W poniedziałek przybywa do Warszawy delegacja rządu Izraela: Nic nas nie powstrzyma! [WIDEO]

Jak podaje izraelski portal 13news.co.il, w poniedziałek przybędzie do Warszawy na polecenie zaufanej premiera Netanjahu działaczki jego partii Likud oraz minister ds. równości społecznej Gili Gamliel, delegacja z dyrektorem generalnym ministerstwa Avim Cohen-Skali na czele.

Izraelczycy mają odbyć serię spotkań z polskimi urzędnikami na temat żydowskich roszczeń majątkowych.

REKLAMA/Advertisement

– Promowanie praw ocalałych z Holokaustu jest imperatywem moralnym – te słowa minister Gamliel cytuje wspomniany portal. – Rząd Izraela uważa przywrócenie własności żydowskiej i promowanie praw ocalałych z Holokaustu za moralny imperatyw państwa żydowskiego, a żaden czynnik polityczny lub antysemicki nie powstrzyma nas przed wypełnieniem tego ważnego obowiązku. Czas się kończy i musimy działać energiczniej, zanim będzie za późno.

– Delegacja przyjedzie w cieniu weekendowych demonstracji skrajnie prawicowych działaczy wzywających polski rząd do niewdrażania wniosków o zwrot mienia żydowskiego. Protestujący protestowali przeciwko ustawie zatwierdzonej przez Kongres USA w ubiegłym roku, znanej jako „Ustawa 447”, w której Departament Stanu monitoruje restytucję mienia żydowskiego w kilkudziesięciu krajach – czytamy w komentarzu redakcyjnym.

REKLAMA/Advertisement

za: 13news.co.il

 

WAŻNE! Jeśli obchodzi Cię sprawa ustawy 447, posłuchaj apelu szefa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości [WIDEO]