Ponad pół tysiąca imigrantów chce dostać się do Włoch. Salvini: “Absolutny zakaz wpłynięcia na włoskie wody”

Ponad 500 imigrantów z Afryki na statkach dwóch organizacji zajmujących się ściąganiem przybyszów z Czarnego Lądu do Europy czeka na wejście do portów we Włoszech. Wicepremier i szef MSW w Rzymie Matteo Salvini jest nieugięty i powtarza: “Włoskie porty są zamknięte”.

Imigrantów sprowadzają jednostki Open Arms i Ocean Viking. Włosi nie mają zamiaru przyjmować gości z Afryki, a także żaden z europejskich krajów nie chce tego robić. Na pokładzie Ocean Viking jest już 365 imigrantów, w tym ponoć 103 nieletnich.

REKLAMA/Advertisement

Wicepremier Włoch Matteo Salvini konsekwentnie ostrzega: “Powtarzamy, że obowiązuje absolutny zakaz wpłynięcia na włoskie wody”. Apeluje on do innych krajów o przyjmowanie imigrantów.

– 350 osób jest na norweskim statku francuskiej organizacji pozarządowej, 150 na hiszpańskiej jednostce hiszpańskiej NGO. Niech otwarte zostaną porty Francji, Hiszpanii i Norwegii – dodał. Pomimo blokady portów imigranci powrócili do podróżowania małymi łódkami i w ostatnim czasie w Crotone w Kalabrii mieliśmy do czynienia z “desantem” 55 osób, na Lampedusie wylądowało 14 afrykańskich gości, a w Agrigento na Sycylii 20.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl