Ponad 1,2 miliarda zł dla TVP? Prezydent jest za i podpisze odpowiednią ustawę

Jak poinformował na antenie radia RMF FM rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski, jego szef podjął już decyzję ws. rekompensaty dla TVP. Prezydent zdecydował się podpisać ustawę, która zakłada przekazanie gigantycznej rekompensaty dla publicznych mediów.

W ostatnich dniach lutego Sejm podjął decyzję o nowelizacji opłat abonamentowych. Zakłada ona olbrzymią, liczącą 1 mld 260 milionów złotych rekompensatę dla publicznej telewizji i radia rekompensatę. Ta gigantyczna kwota ma, jak sama nazwa wskazuje, rekompensować wpływy z tytułu utraconych opłat abonamentowych.

– Pan prezydent podpisze ustawę – powiedział dzisiaj Błażej Spychalski i dodał, że Andrzej Duda zrobi to jeszcze w tym tygodniu. Na komentarz dziennikarza prowadzącego audycję, który wspomniał o krytycznym stosunku głowy państwa wobec TVP i jego słowach o ewentualnym wecie. rzecznik prezydenta tak usprawiedliwiał przełożonego: “Ale czy jedno z drugim się wyklucza?”

– No chyba nie do końca. Można być krytycznym, ale trzeba też postawić sprawę jasno – jeżeli chodzi o media publiczne, a tu mówimy nie tylko o telewizji publicznej, ale mówimy o oddziałach regionalnych telewizji publicznej, mówimy o Polskim Radiu, mówimy o oddziałach regionalnych Polskiego Radia, mówimy o tych wszystkich mediach i o tym, że one bez tej rekompensaty nie będą w stanie funkcjonować, szczególnie te oddziały regionalne Polskiego Radia i polskiej telewizji, w związku z powyższym taka decyzja – mówił Spychalski.

za: DoRzeczy.pl

REKLAMA/Advertisement