REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Polskie ciężarówki zaatakowane przez “żółte kamizelki” we Francji

444

Polscy kierowcy ciężarówek zostali zatrzymani we Francji przez agresywnych członków ruchu “żółtych kamizelek” – poinformowało wczoraj RMF FM.

Francuzi, którzy protestują przeciwko polityce prezydenta Macrona, zatrzymali koło miasta Narbonne na południu Francji 33 niskotonażowe ciężarówki kierowane przez Polaków, Węgrów, Słowaków i Rumunów – dowiedział się korespondent RMF FM.

Dlaczego członkowie ruchu “żółtych kamizelek” zatrzymali ciężarówki? Tłumaczyli, że chcą spowolnić francuską gospodarkę i dlatego postanowili zablokować ponad 30 ciężarówek. Korespondent RMF FM rozmawiał z polskim kierowcą, który tłumaczył im, że jedzie do Hiszpanii, więc zablokowanie ciężarówki nie spowolni francuskiej gospodarki, ale to nie pomagało.

Reklama / Advertisement

Członkowie ruchu “żółtych kamizelek” spuszczali powietrze z jednej opony w każdym pojeździe i wyrzucali wentyle do krzaków. Węgierską ciężarówkę – która nie chciała się zatrzymać – obrzucili deskami z wystającymi gwoździami. Później uciekli, kiedy kierowcy chcieli ich filmować i powiadomili policję.

Co najmniej 18 kierowców wymieniło już w ciężarówkach opony i pojechało dalej.

za: medianarodowe.com

 

Poznań: Zatrzymano Irańczyka podróżującego z bułgarskim dowodem osobistym

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement