REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Polski re-emigrant: Uciekam przed islamem ze Szwecji do Polski [WIDEO]

658

Piotr Barełkowski rozmawiał w studiu telewizji internetowej wPolsce.pl z Krzysztofem Drobenem, polskim emigrantem mieszkającym w Malmö w Szwecji. Nasz rodak wyemigrował do Szwecji uciekając przed komunizmem, ale dziś szykuje się do powrotu do starej ojczyzny w obawie przed islamem szerzącym się w Szwecji.

– Wracamy do naszego rodzinnego miasta Bydgoszczy, do rodziny – zwierza się Droben. – Nie żałuję tego, że wracamy ponieważ będziemy mogli w końcu trochę pożyć. Szwecja nie jest już tym krajem, którym był kiedyś. Szczególnie od 2015 r. do miasta (i Szwecji w ogóle) zaczęły napływać tysiące, jak to określił Jerzy Grunwald, “nachodżców”. Oni nie przybyli do kraju, by go budować ale jedynie żeby korzystać. Oni traktują Europę jak bankomat.

– Poziom edukacji w Szwecji się obniżył, brakuje pieniędzy na służbę zdrowia, policjanci odchodzą ze służby bo muszą wyciszać sprawy strzelanin, gwałtów, rabunków. Nie wolno podawać narodowości sprawców tych przestępstw (…) W Malmö parę miesięcy temu “nowoprzybyli” brutalnie zgwałcili dziewczynę, po czym polali jej krocze łatwopalnym płynem i podpalili. Ale media tę sprawę przemilczały – opowiada.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement