REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Polski dyplomata pobity w rosyjskim samolocie! MSZ żąda wyjaśnień od Moskwy …

412

Przedwczoraj na pokładzie samolotu Aerofłot doszło do niebezpiecznego incydentu, jakim było pobicie polskiego dyplomaty. Sprawca został szybko zatrzymany, pracownik polskiego MSZ wrócił do kraju. Ministerstwo zażądało od rosyjskich władz wyjaśnień tego skandalicznego incydentu. O sprawie poinformował rzecznik resortu dyplomacji Artur Lompart.

– 11 lipca w trakcie lotniczej podróży powrotnej z delegacji służbowej na odcinku Irkuck-Moskwa pobity został polski dyplomata. Sprawca – według świadków prawdopodobnie osoba niezrównoważona psychicznie – został zatrzymany – czytamy w wpisie Lomparta na Twitterze.

– Poszkodowanemu została udzielona natychmiastowa, niezbędna pomoc zarówno ze strony polskiego urzędu konsularnego w Moskwie, jak i centrali MSZ. Incydent został zgłoszony na policji. Dyplomata przeszedł niezbędne badania lekarskie i powrócił do Polski – pisze rzecznik polskiej dyplomacji.

Reklama / Advertisement

Artur Lompart podał również, że Ambasada Rzeczpospolitej w Moskwie będzie wyjaśniać tę sprawę i “zwróci się do władz rosyjskich z żądaniem wyjaśnień okoliczności incydentu oraz pociągnięcia sprawcy do odpowiedzialności”.

za: onet.pl

Reklama / Advertisement