Polska na zawsze w UE?! Premier sugeruje taki zapis w konstytucji RP

Po tym, jak w ubiegłym roku jednym z potencjalnych pytań referendalnych przygotowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę było to, o wpisanie członkostwa w Unii Europejskiej do konstytucji RP, teraz premier Mateusz Morawiecki rzucił taką sugestię. W rozmowie z Wirtualną Polską, szef rządu stwierdził:

– Warto rozważyć różnego rodzaju uchwały, czy rozważyć wprowadzenie do Konstytucji w taki sposób, żeby nikt nigdy nie kwestionował obecności Polski w Unii Europejskiej Polska chce zostać w Unii Europejskiej – powiedział szef polskiego rządu.

REKLAMA/Advertisement

Jest to już druga, w ciągu zaledwie kilkunastu godzin tak jednoznaczna wypowiedź przedstawicieli najwyższych polskich władz na temat członkostwa w Unii Europejskiej. Wczoraj prezydent Andrzej Duda w telewizyjnym wystąpieniu stwierdził, że “każdy, kto próbuje dziś wzbudzić niepokój co do naszej obecności w Unii Europejskiej, postępuje wbrew interesowi Polski”.

REKLAMA/Advertisement

Tak twarde deklaracje i zapowiedzi wpisania członkostwa w UE w konstytucji jako żywo przypominają poddańczą wobec Związku Radzieckiego zmianę w konstytucji PRL, gdzie umieszczono wzmiankę o przyjaźni ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich.

za: polskieradio24.pl, Twitter