REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Polska prowadzi w … wydatkach socjalnych! Zagraniczny ranking potwierdza politykę PiS.

391

Polska zajmuje pierwsze miejsce w rankingu dotyczącym walki z nierównościami pod względem wydatków socjalnych. Zestawienie to zostało opublikowane przez organizację Oxfam i jak pisze portal Business Insider jest to druga lista „Indeksu zaangażowania w zmniejszanie nierówności” Commitment to Reducing Inequality Index.

Zestawienie opiera się na bazie danych wskaźników, która obejmuje 157 krajów i wedle której określane są działania władz w kwestiach wydatków socjalnych, podatków i praw pracowniczych. Zdaniem organizacji Oxfam są to informacje kluczowe w zmniejszaniu nierówności.

Nasz kraj prowadzi w rankingu pod względem wydatków socjalnych. Znacznie gorzej wygląda sytuacja jeśli chodzi o opodatkowanie, tutaj Polska zajmuje dopiero 114 pozycję. Lepiej jest w kwestii praw pracowniczych – 33 miejsce. Ogólnie natomiast Polska zajmuje 20. pozycję na 157 państw świata.

Reklama / Advertisement

Informacje te wydają się potwierdzać socjalistyczne podejście rządu Prawa i Sprawiedliwości do polityki i gospodarki. Niestety idzie ono w parze ze zwiększeniem fiskalizmu państwa, wzrostem podatków, cen, a także kosztów życia w naszym kraju.

za: tvp.info
oxfam.org

Reklama / Advertisement