Polska pod Krzyżem – ogólnopolska akcja modlitewna [WIDEO]

W studio Mediów Narodowych gościem redaktora Marka Mateckiego była Elżbieta Lachman z fundacji Solo Dios Basta oraz Maciej Bodasiński – współorganizator akcji modlitewnej „Polska pod krzyżem”. Mówiono o programie sobotniego spotkania pielgrzymów na lotnisku w Kruszynie.

W najbliższą sobotę tj. 14. września odbędzie się akcja pt. Polska pod krzyżem o godzinie 11:00 rozpocznie się w całym kraju akcja modlitewna. Głównym miejscem spotkania będzie lotnisko w Kruszynie pod Włocławkiem.

REKLAMA/Advertisement

Podczas adorowania krzyża wierzący będą modlić się za cały Kościół. W szczególności za kapłanów popełniających samobójstwo czy też odchodzących z posługi. Katolicy również będą się modlić za słabnącą wiarę w Kościele Katolickim oraz o przebaczenie za popełniane grzechy.

– Wydarzenie ma skoncentrować jak w soczewce, całą esencję wiary katolickiej. Polska ma dzisiaj największy odsetek na świecie ludzi odchodzących z Kościoła. Powodem jest zmasowany szturm w mediach, przestrzeni prywatnej na Kościół Katolicki – zauważył współorganizator wydarzenia Maciej Bodasiński.

REKLAMA/Advertisement

Współorganizator akcji Polska pod Krzyżem podkreślił, że dzisiejsza młodzież szuka duchowości w materializmie.

– Młodzi ludzie odchodząc z Kościoła nie trafili na pustkę. Wpadli w wir materializmu. Dziś czerpią wzorce od osób w mediach społecznościowych, którzy mówią o przyziemnych sprawach często sprzecznych z wiarą katolicką – powiedział.

za: medianarodowe.com