Polska może zbojkotować rosyjski Mundial 2018. Występ polskich piłkarzy zagrożony?

Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w rozmowie z portalem wpolityce.pl został zapytany o pomysł bojkotu rosyjskiego Mundialu.

– Taką możliwość można rozpatrzyć. Z pewnością Rosji zależy na tym przedsięwzięciu. Wszyscy spodziewali się, że w związku z dzisiejszymi wyborami prezydenckimi w Rosji, a w dalszej kolejności z Mundialem, Rosja nie będzie zachowywać się w sposób agresywny, a okazało się zupełnie inaczej.

REKLAMA/Advertisement

XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się w Rosji w czerwcu i lipcu b.r. W turnieju wezmą udział 32 reprezentacje krajów. Łącznie na mistrzostwach zostaną rozegrane 64 mecze na 12 stadionach (w 11 miastach). Polska trafiła do grupy H, gdzie są jeszcze Senegal, Kolumbia, Japonia.

Dzisiaj rano “Dziennik Gazeta Prawna”, powołując się na źródła rządowe, poinformował iż “Polska w geście solidarności z Brytyjczykami po ataku na b. rosyjskiego agenta w Salisbury opowiada się za sankcjami wobec Moskwy na poziomie unijnym. Ale może je też wdrożyć samodzielnie”. Nie jest wykluczone nawet wydalenie rosyjskich dyplomatów. Gabinet premiera Morawieckiego podejmie decyzje w najbliższych godzinach.

REKLAMA/Advertisement

za: wpolityce.pl