REKLAMA

Reklama

Polska w 100 proc. pokryła koszty współorganizowanego z USA w Warszawie szczytu bliskowschodniego

707

– Szacunkowe koszty ze strony MSZ związane z organizacją globalnego spotkania ministerialnego poświęconego budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie wyniosły 2 233 491,32 złotych – poinformowała w rozmowie z Radiem Zet Katarzyna Sobiecka, dyrektor biura rzecznika prasowego ministerstwa spraw zagranicznych.

Ta zawrotna suma, wyłożona na koszt polskiego podatnika niekoniecznie jest ostateczna. Jak podaje rozgłośnia, dyrektor Sobiecka, “dodała, że podana kwota może jeszcze ulec zmianie”.

REKLAMA

Są to zresztą tylko koszty bezpośrednie. Ogromne kwoty poszły na zapewnienie bezpieczeństwa przez siły policyjne. Jednak policja wykręciła się od odpowiedzi, ile to kosztowało. Rzecznik stołecznej komendy – kom. Sylwester Marczak stwierdził, że “koszty zabezpieczenia to koszty bieżącej służby” a podobnie orzekła Komenda Główna Policji.

Konferencja bliskowschodnia została zorganizowana pod naciskiem USA, które nie wyłożyły więc na nią ani grosza. Pogorszyły się stosunki z Iranem. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo podczas wizyty w Warszawie namawial “moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holokaustu”. Izraelscy politycy od czasu konferencji nasilili ataki na Polskę na użytek swoich kampanii wyborczych.

Reklama

Reklama

za: wiadomosci.radiozet.pl

REKLAMA