Promocja homoseksualizmu w nadawanym w Polsce serialu dla dzieci. Zajęło się tym Ordo Iuris

Harmidom (w oryg. The Loud House) to amerykański serial animowany wyprodukowany przez wytwórnię Nickelodeon Animation Studio. Serial zadebiutował w Polsce 16 maja 2016 na antenie Nickelodeon Polska.

– Na pierwszy rzut oka bajka “Harmidom” wygląda bardzo niewinnie i robi pozytywne wrażenie. To historia 11-letniego chłopca, który ma dziesięć sióstr i przeżywa z nimi liczne perypetie. Kreskówka miała swoją premierę 2 maja 2016 r. na amerykańskim kanale Nickelodeon, a w dwa tygodnie później trafiła również do polskich dzieci – pisze adw. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. – Po tym jak serial zyskał dużą popularność, producenci zdecydowali się wprowadzić do historii nowych bohaterów. Obok rodziny wielodzietnej pojawiała się tzw. nowoczesna “rodzina” – związek dwóch mężczyzn, którzy wspólnie “wychowują” chłopca. Młody widz obserwuje związek homoseksualny, który robi wrażenie wspaniałej rodziny. Wszyscy są uprzejmi, empatyczni, mogą na siebie liczyć. Nic, tylko naśladować.

Para homoseksualistów z kreskówki to Harold Młodowski (oryg. Harold McBride) i jego “mąż” – Herbert Młodowski, którzy adoptowali małego Cezarego Młodowskiego (Clyde McBride). Na poświęconej serialowi stronie wikia.com, tak o nich się pisze:

– Z tego co widać, razem z mężem bardzo mocno się kochają. Gdy jest mówiono (pisownia oryginalna – przyp. red.) o jednym z nich, zawsze jest wspominany też drugi. Zawsze są widziany razem. Widać też w niektórych odcinkach że okazują sobie czułości, typu przytulanie się, czy obejmowanie się.

– W maju 2017 r. główni bohaterowie serialu znaleźli się na okładce amerykańskiego magazynu “Variety” jako przykład różnorodności kulturowej i etnicznej, mającej wpływ na programy telewizyjne. Natomiast za sprawą homoseksualnych bohaterów bajka została nominowana do 28th GLAAD Media Awards (nagroda “Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek Przeciwko Zniesławieniom”). Widać więc gołym okiem, że lobby homoseksualne skorzystało tu z dobrze znanej w reklamie metody lokowania produktu – kontynuuje mec. Kwaśniewski.

Podobnie jak inne postacie LGBT w programach dla dzieci, Howard i Harold spotkały się z krytyką. Część Amerykańskiego Stowarzyszenia Rodzinnego, organizacja One Million Moms, usiłowała uniemożliwić Nicelodeon emitowanie w USA scen z udziałem McBride’ów, ale bezskutecznie. Epizody dotyczące Howarda i Harolda zostały wycięte w afrykańskim kanale Nickelodeon.

W czerwcu 2017 r. rząd Kenii zakazał emitowania “The Loud House” wraz z pięcioma innymi telewizyjnymi programami dla dzieci związanymi z agendą LGBT.

Również w Polsce Ordo Iuris zaczęło działać na tym polu.

– Gdy tylko dostaliśmy zgłoszenie, że bajka “Harmidom” deprawuje nasze dzieci, lansując związki jednopłciowe, imitujące tradycyjną rodzinę, od razu wystąpiliśmy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o stosowną reakcję. Wykazaliśmy, że jest to niezgodne z art. 18 Konstytucji RP, który jednoznacznie stwierdza, że “małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczpospolitej Polskiej” – informuje prezes. – Przywołaliśmy też art. 18 ustawy o radiofonii i telewizji, który stanowi, że “audycje i inne przekazy powinny szanować przekonania religijne odbiorców, a zwłaszcza chrześcijański system wartości”. Udowodniliśmy też, że tolerancja wobec innych nie oznacza akceptacji ich niemoralnych zachowań. Z ogromną satysfakcją pragnę Pana poinformować, że nasze argumenty przekonały KRRiT, której przewodniczący wystąpił do nadawcy programu o “wystrzeganie się emitowania materiałów prezentujących model rodziny sprzeczny z wzorcem, który w Polsce podlega ochronie prawnej”. To precedensowe rozstrzygnięcie. Po raz pierwszy KRRiT jasno postawiła tamę przeciwko lobby LGBT w dziecięcej branży filmowej.

REKLAMA/Advertisement