REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Polka napadnięta przez migranta w Görlitz. Facebook ukarał ją banem za podzielenie się informacją o przestępstwie

386

Portal zgorzelec.naszemiasto.pl informuje o przypadku 18-letniej mieszkanki przygranicznego Zgorzelca, która podczas wypadu do Görlitz po drugiej, niemieckiej stronie Nysy została napadnięta. Do zajścia doszło 7 lutego.

Jak przyznaje ofiara (imieniem Sandra) na jednej z ulic, na której zaparkowała samochód, po wyjściu z pojazdu została zaatakowana przez mężczyznę o “śniadej karnacji”.

– Pojawił się znikąd, w prawej ręce miał scyzoryk albo nóż. Powiedział coś do mnie w niezrozumiałym dla mnie języku, na pewno nie był to niemiecki i z całej siły kopnął mnie w klatkę piersiową. Zamarłam ze strachu, ledwo co oddychałam, ale trzymała mnie jeszcze adrenalina – informuje Polka.

Reklama / Advertisement

Napastnik miał się przewrócić i zgubić buta.

– Chyba miał luźno zawiązanego buta. Nie wiem. Nie zwracałam na to uwagi. Moja siostra zareagowała błyskawicznie i jak ten mężczyzna leżał, to złapała mnie za rękę i uciekłyśmy w kierunku domu – kontynuuje pani Sandra.

O historii tej napisała na Facebooku, chcąc przestrzec innych. Jednak administracja portalu zablokowała ją (na 24 godziny) za … “szerzenie rasistowskich treści”.

Reklama / Advertisement

za: zgorzelec.naszemiasto.pl

Reklama / Advertisement