REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Polityk Likudu: Izraelska armia ma wystarczająco dużo pocisków, by starczyły na każdego

551

– IDF (Izraelska Siły Obronne czyli armia izraelska – przyp.red.) ma wystarczająco dużo pocisków, by starczyły na każdego – powiedział na antenie Hadashot TV były dyrektor służby bezpieczeństwa Szin Bet i minister bezpieczeństwa wewnętrznego, polityk Likudu, Avi Dichter.

– Myślę, że w ostatecznym rozrachunku, środki przygotowane przez IDF, bez skutku śmiertelnego lub, jeśli to konieczne śmiertelne, w przypadkach gdy jest to uzasadnione przepisami z zakresu prowadzenia otwartego ognia, izraelska armia ma wystarczająco dużo pocisków, by starczyły na każdego – stwierdził.

Polityk, który obecnie służy jako przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych i Obrony w Knesecie, twierdzi że IDF “nie pozwoli nikomu postawić żołnierzy, a na pewno cywilów, w niebezpieczeństwie”.

Reklama / Advertisement

Przynajmniej 52 palestyńskich demonstrantów, w tym siedmioro dzieci, zostało wczoraj zabitych przez Izraelczyków podczas demonstracji w dniu inauguracji ambasady USA. Ok. 3 tys. demonstrantów zostało rannych.

W listopadzie 2012 roku, podczas operacji Filar Obrony(operacja militarna, której celem była likwidacja członków i zniszczenie infrastruktury Hamasu w Strefie Gazy – przyp. red.) Dichter powiedział:

– Nie mamy innego wyboru, Izrael musi przeprowadzić przeformatowanie Gazy i zmienić układ sił, tak jak to zrobiliśmy w Judei i Samarii podczas operacji “Ochronna Tarcza” (operacja wojskowa przeprowadzona na szeroką skalę przez Siły Obrony Izraela Cahal w 2002 r., w trakcie tzw. intifady Al-Aksa – przyp. red.)

W artykule w “Russia Today” parafrazowano to jako wezwanie do “wyczyszczenia [Gazy] bombami”. W swoim wierszu z 2014 r. “Dzieci w Gazie i zyski z ich ludobójstwa” angielski poeta Heathcote Williams przyjął tę parafrazę dosłownie.

Reklama / Advertisement

za: timesofisrael.com

Reklama / Advertisement