Polityk Konfederacji: Gdyby Bosak nie dostał się do II tury, trzeba zagłosować na Rafała Trzaskowskiego

Głośnym echem odbiła się dzisiejsza wypowiedź Jacka Wilka w porannej audycji TOK FM. Były poseł na Sejm RP VIII kadencji w ostatnich wyborach nie uzyskał poselskiej reelekcji z ramienia Konfederacji Wolność i Niepodległość. Został następnie jednym z kandydatów w zorganizowanych przez tę partię prawyborach mających wyłonić jej kandydata w wyborach prezydenckich w 2020 r.

W rozmowie z Jackiem Żakowskim Wilk powiedział, co należy zrobić, gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich spotkali się  Andrzeja Duda i aktualny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

– Gdyby Krzysztof Bosak nie dostał się do drugiej tury, trzeba będzie zagryźć zęby, przekreślić obecnego prezydenta i zagłosować na Rafała Trzaskowskiego – stwierdził polityk Konfederacji.

W działalności politycznej Jacek Wilk wypowiada się przeciwko obowiązkowi szczepień ochronnych i współpracuje z organizacjami antyszczepionkowymi. Jego kancelaria oferuje także płatne szkolenia reklamowane hasłem “jak uchronić siebie i bliskich przed nielegalnym przymusem szczepień”.  W 2018 r. uczestniczył w Forum Ekonomicznym na okupowanym Krymie i kilkukrotnie udzielał wywiadu rosyjskiej stacji Sputnik News i wzywał do “normalizacji stosunków w Rosją” po wydaleniu rosyjskich dyplomatów w odpowiedzi na próbę otrucia Sergieja Skripala przez GRU.

REKLAMA/Advertisement