REKLAMA

REKLAMA

Policjant: Władze powinny mieć możliwość zabierania dzieci rodzicom, którzy wyrażają antysemickie poglądy

1491

Władze powinny mieć możliwość zabierania dzieci rodzicom, którzy wyrażają antysemickie poglądy, oświadczył szef drugiego największego związku zawodowego (Deutsche Polizeigewerkschaft, DPolG) niemieckiej policji. Nie sprecyzował jednak, co miał na myśli mówiąc o “antysemickich poglądach” ani kiedy takie środki miałyby zostać wprowadzone.

– Władze muszą zdecydowanie działać przeciwko antysemityzmowi, w tym także wtedy gdy agresja kierowana jest ze środowiska imigrantów- powiedział Rainer Wendt w środę dziennikowi “Augsburger Allgemeine”. – Jeśli dzieci zostaną wychowane tak, aby zostać antysemitami, nie powinniśmy bać się ich zabrać rodzinom.

Następnie zaczął oskarżać szkolnych kuratorów i dyrektorów o ignorowanie problemu, mówiąc: “postępują zgodnie z powtarzającą się mantrą”, to nie “ma miejsca w mojej szkole”. W ostatnich dniach część niemieckich mediów (szczególnie “Das Bild”) informował, iż muzułmańscy uczniowie regularnie prześladują żydowskie koleżanki i kolegów.

Więcej tutaj: „Ty brudna Żydówko, chcesz cyklonu B?” – antysemityzm w niemieckich szkołach

REKLAMA

– Istnieje również tendencja do odmowy zgłaszania dobrowolnie antysemityzmu przez muzułmanów. Ale trzeba to robić, i to bez uprzedzeń, abyśmy mogli opracować skuteczne kontr-strategie – powiedział Wendt.

Uwagi szefa związku policyjnego pojawiły się po tym, jak niedawno ogłoszono że posłowie do Bundestagu z CDU i CSU, dążą do uchwalenia ustaw dających środki do deportacji imigrantów, którzy wyrażają antysemickie poglądy w Niemczech.

– Pełna akceptacja żydowskiego życia jest kryterium udanej integracji – ocenił komentator “Die Welt”.

za: augsburger-allgemeine.de

REKLAMA