REKLAMA

Reklama

Policja i prokuratura w Wiśle Kraków. Przeszukania trwają w kilkunastu miejscach.

289

Rozpoczęła się ogromna akcja krakowskiej policji i prokuratury dotycząca śledztwa w sprawie niegospodarności w Wiśle Kraków. Według reportera RMF FM, przeszukania trwają od samego rana w kilkunastu miejscach Krakowa związanych z działaczami klubu.

Służby weszły zarówno do mieszkań prywatnych jak i pomieszczeń, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Poszukuje się dokumentów, które związane są z z poprzednim zarządem na czele z byłą prezes klubu Joanną Sarapatą. Ma to związek ze śledztwem wszczętym przez prokuraturę kilka dni temu.

REKLAMA

Rankiem przed budynkiem Towarzystwa Sportowego Wisła pojawiły się policyjne radiowozy. Następnie funkcjonariusze weszli do środka wraz z psami tropiącymi. Sytuacja krakowskiego klubu jest niejasna. Większościowy pakiet udziałów miał zostać sprzedany za 12,2 mln złotych funduszowi Alelega z Luksemburga, którego właścicielem jest Vanna Ly – biznesmen pochodzenia kambodżańskiego. Ostatecznie poświadczenie przelewu tej kwoty nie dotarło i umowa została unieważniona.

Wisła ma problem z wypłatą pensji swoim zawodnikom, a do tego Komisja ds. Licencji w PZPN zawiesiła pozwolenie na grę w ekstraklasie. Powodem była właśnie niejasna sytuacja klubu i łamanie postanowień “Podręcznika Licencyjnego”.

Reklama

za: rmf24.pl

REKLAMA