REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Policja kupi jesienią 8 transporterów opancerzonych. Przygotowania do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości?

714

Jak informuje Magazyn Militarny MILMAG, polska policja ujawniła plan zakupów sprzętu na bieżący rok. Oprócz standardowych pozycji, jak np. broń palna czy amunicja widnieje również coś niespotykanego: 8 transporterów opancerzonych, na które przeznaczono kwotę 25 203 252,03 zł. Zakup ma być dokonany w ostatnim kwartale 2018 r. (link do informacji o przetargu).

Jest to realizacja postanowień wydanych jeszcze za rządów Platformy Obywatelskiej, kiedy to wydano zarządzenie nt 9 Komendanta Głównego Policji z dnia 5 maja 2015 r. (link).

Jak zauważa autor artykułu na MILMAG, “według zarządzenia nr 9 Komendanta Głównego Policji z maja 2015, normy wyposażenia jednostek i komórek organizacyjnych tej formacji w sprzęt transportowy zakładają wykorzystywanie 35 pojazdów zaliczanych do kategorii transportera opancerzonego (TO) i lekkiego transportera opancerzonego (LTO). Jest to prawdopodobnie maksymalna liczba poszukiwanych wozów dla Oddziałów Prewencji Policji (OPP), Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji (SPPP) i Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji (SPAP)”.

Reklama / Advertisement

Pozostaje nam mieć nadzieję, że tylko przypadkowo termin zakupu pojazdów zbiega się z obchodami 100-lecia niepodległości. Pałac Prezydencki, jak wiemy, nie jest zainteresowany pomyślnością społecznych obchodów w ramach Marszu Niepodległości.

za: milmag.pl

Reklama / Advertisement