Policja kupi jesienią 8 transporterów opancerzonych. Przygotowania do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości?

Jak informuje Magazyn Militarny MILMAG, polska policja ujawniła plan zakupów sprzętu na bieżący rok. Oprócz standardowych pozycji, jak np. broń palna czy amunicja widnieje również coś niespotykanego: 8 transporterów opancerzonych, na które przeznaczono kwotę 25 203 252,03 zł. Zakup ma być dokonany w ostatnim kwartale 2018 r. (link do informacji o przetargu).

Jest to realizacja postanowień wydanych jeszcze za rządów Platformy Obywatelskiej, kiedy to wydano zarządzenie nt 9 Komendanta Głównego Policji z dnia 5 maja 2015 r. (link).

REKLAMA/Advertisement

Jak zauważa autor artykułu na MILMAG, “według zarządzenia nr 9 Komendanta Głównego Policji z maja 2015, normy wyposażenia jednostek i komórek organizacyjnych tej formacji w sprzęt transportowy zakładają wykorzystywanie 35 pojazdów zaliczanych do kategorii transportera opancerzonego (TO) i lekkiego transportera opancerzonego (LTO). Jest to prawdopodobnie maksymalna liczba poszukiwanych wozów dla Oddziałów Prewencji Policji (OPP), Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji (SPPP) i Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji (SPAP)”.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że tylko przypadkowo termin zakupu pojazdów zbiega się z obchodami 100-lecia niepodległości. Pałac Prezydencki, jak wiemy, nie jest zainteresowany pomyślnością społecznych obchodów w ramach Marszu Niepodległości.

REKLAMA/Advertisement

za: milmag.pl