REKLAMA

REKLAMA

Poleszuk: Zawsze były problemy z hajnowskim Marszem Żołnierzy Wyklętych, ale i tak on się odbywał [WIDEO]

405

Protesty w sprawie uwięzienia młodej narodowej działaczki z Podlasia, Barbary Poleszuk, która trafiła do więzienia na 4 miesiące, odniosły skutek i 11 grudnia ub.r. wyszła ona na wolność.

Basi Poleszuk (rodzina Poleszuków angażuje się m.in. w organizację Hajnowskiego Marszu Żołnierzy Wyklętych) zarzucono…. zadrapanie policjanta podczas przepychanek w noc Kupały w Białowieży w lipcu ub.r.

REKLAMA

– Moja rodzina jest prześladowana. Za nami są wysyłani tajniacy. Jesteśmy wyzywani od nazistów i faszystów – przyznała w wideorozmowie ze studiem Mediów Narodowych.

– W tym roku będziemy organizować IV Marsz Żołnierzy Wyklętych. Już od pierwszego mieliśmy problemy organizacyjne. Była prowadzona też duża nagonka medialna. Dochodziło do tego, że burmistrz Hajnówki zabraniał nam tej imprezy, a my oczywiście odwoływaliśmy się od tego. Marsz tak czy inaczej się odbywał. Również w tym roku szykujemy się na taki zakaz ze strony burmistrza. Wczoraj zostało przez radnych uchwalone stanowisko, w którym radni stanowczo sprzeciwiają się upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych – mówiła.

Radni miasta protestują “przeciw gloryfikowaniu i upamiętnianiu kpt. Romualda Rajsa pseudonim „Bury” oraz jego żołnierzy poprzez organizowanie zgromadzeń publicznych dotyczących upamiętnienia żołnierzy podziemia antykomunistycznego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.”

REKLAMA

– Żołnierze podziemia antykomunistycznego nie mogą być postrzegani tylko jako bohaterowie bez jakiejkolwiek skazy. Do Wyklętych zalicza się i Brygadę Świętokrzyską Narodowych Sił Zbrojnych i kpt. Romualda Rajsa pseudonim „Bury” – czytamy w dokumencie, który radni kończą apelem do “Joachima Brudzińskiego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o podjęcie inicjatywy ustawodawczej zakazującej organizacji zgromadzeń zagrażających dobrym relacjom obywateli Rzeczypospolitej Polskiej różnych narodowości i wyznań”.

REKLAMA