Polak jednym z bohaterów, którzy próbowali powstrzymać zamachowca z Londynu [WIDEO]

Jak już wcześniej informowaliśmy, skazany terrorysta zwolniony warunkowo z więzienia zadał wczoraj śmiertelne obrażenia dwóm osobom i ranił kolejne trzy, zanim został zastrzelony przez policję na moście London Bridge. Napastnik pochodzący z Pakistanu, nosząc fałszywy samobójczy pas, był gościem na konferencji Uniwersytetu Cambridge na temat rehabilitacji więźniów w City of London. Groził wysadzeniem historycznej Fishmongers Hall, która była gospodarzem imprezy.

Przypadkowi świadkowie, ryzykując własnym życiem, rzucili się, aby obezwładnić uzbrojonego terrorystę. To spowodowało, że Pakistańczyk uciekł w stronę mostu, gdzie spotkała go śmierć.

REKLAMA/Advertisement

Terrorysta z Londynu był uczniem imama, który obiecywał wprowadzenie szariatu w Polsce [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement

Jak informuje “The Times”, jednym z nich był szef kuchni z Fishmongers Hall, zidentyfikowany jako Łukasz, obywatel polski. Nasz rodak zerwał ze ściany wiszący tam jako trofeum rybackie półtorametrowy kieł narwala – ssaka z rodziny narwalowatych, spokrewnionej z delfinami, żyjącego w wodach strefy arktyczne. Jego cechą charakterystyczną jest pojedynczy, spiralnie skręcony kie wyrastający z górnej, lewej szczęki. Może dorastać u samców nawet do 3 m długości.

Pomimo tego, że ranny został w rękę, Polak odważnie ruszył na islamistę.

REKLAMA/Advertisement

Na moście, zanim terrorystę zastrzelili funkcjonariusze, mężczyźni biorący udział w pościgu ruszyli na niego również z… gaśnicą.

– Pragnę oddać hołd niezwykłej odwadze tych członków społeczeństwa, którzy fizycznie zainterweniowali, aby bronić życia innych. Według mnie reprezentują oni to, co najlepsze w naszym kraju i dziękuję im w imieniu całego naszego kraju – orzekł wieczorem premier Boris Johnson.

za: thetimes.co.uk