REKLAMA

REKLAMA

Polacy nie zamierzają rezygnować ze schabowego. Weganizm i wegetarianizm nie ma wielu zwolenników.

484

Pomimo wzrostu rynku substytutów mięsa, nic nie wskazuje, że Polacy będą masowo rezygnować ze spożycia mięsa i produktów zwierzęcych. Najnowszy sondaż przeprowadzony przez SW Research dla portalu rp.pl nie pozostawia wątpliwości.

57 proc. badanych nie ma zamiaru zmniejszyć ilości zjadanego mięsa, a z kolei  „co czwarty ankietowany planuje ograniczyć spożycie mięsa”. Ponadto, 14 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej sprawie, a zaledwie 4 proc. deklaruje się jako weganie czy wegetarianie. Mniejsze spożycie mięsa może być niekiedy wskazane ze względów zdrowotnych, jednak jego całkowita eliminacja wiąże się z dużym ryzykiem.

– Jest u nas bardzo dużo ludzi, którzy zostają wegetarianami, nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo trzeba uważać na dietę, żeby sobie nie zaszkodzić. A już wychowywanie dzieci na wegetarian jest wystawianiem ich na wielkie ryzyko i najlepiej od razu zrezygnować z takich pomysłów. Dzieci powinny jeść białko zwierzęce – mówi w rozmowie z “Rzeczpospolitą” Agnieszka Jarosz – ekspert żywienia.

Weganizm i wegetarianizm jest promowany przez lewicowe środowiska z przyczyn ekologicznych i ideologicznych. Zaprzestanie spożywania mięsa i jego produktów uważa się za sposób zmniejszenia negatywnego wpływu człowieka na środowisko.

REKLAMA

za: pch24.pl

REKLAMA