REKLAMA

Reklama

Polacy pomagali Wietnamczykom w przekroczeniu granicy

78

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali dwoje Polaków, którzy usiłowali przewieźć przez granicę trzech obywateli Wietnamu.

Na trasie niedaleko niemieckiej granicy zatrzymano do kontroli samochód osobowy marki toyota. Autem na polskich numerach rejestracyjnych podróżowało dwoje Polaków oraz trzy osoby o azjatyckich rysach twarzy. Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów. Oświadczyli, że pochodzą z Wietnamu. Wszyscy zostali zatrzymani. Cudzoziemcy za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej z Polski do Niemiec wbrew przepisom, natomiast para Polaków za udzielanie im pomocy. Nasi rodacy przyznali się do zarzucanych im czynów, następnie dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok próby. Zapłacą również karę grzywny.

Zatrzymani cudzoziemcy, w wieku 19-28 lat, również przyznali się do przedstawionych im zarzutów oraz dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok próby. Dodatkowo wyrok będzie przez 14 dni opublikowany na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Słubicach. Ponadto Sąd Rejonowy w Słubicach do czasu potwierdzenia prawdziwej tożsamości cudzoziemców oraz wydania decyzji, na podstawie której będą musieli wyjechać z Polski postanowił umieścić obywateli Wietnamu w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku do 11 lipca 2019 r.

Reklama

Reklama

Ewelina Szczepańska

za: strazgraniczna.pl

REKLAMA