REKLAMA

REKLAMA

Jak Polacy oceniają spotykanych codziennie księży? Opinia większości jest pozytywna

259

Bardzo ciekawy sondaż przeprowadził instytut Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Ankietowanych zapytano o ich ocenę kapłanów, których spotykają na co dzień i zadano następujące pytanie: “Jak generalnie ocenia Pani/Pan księży, których spotyka Pani/Pan najczęściej?”

40 proc. badanych odpowiedziało: “pozytywnie”; spośród tej grupy 6 proc. ocenia duchownych “zdecydowanie pozytywnie”, a 34 proc. “raczej pozytywnie”. Z kolei odpowiedź “negatywnie” lub “raczej negatywnie” padła w 24 proc. przypadków. Aż 19 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie. Co ciekawe, aż 17 proc. Polaków odpowiedziało, że nie spotyka w ogóle księży, co może się wiązać z coraz rzadszym używaniem stroju duchownego (sutanny, habitu czy koloratki) w miejscach publicznych.

https://media.wplm.pl/thumbs/ODMweDYwMC9jY183OWEwNS9wLzIwMTkvMDUvMzEvMTM4OC84ODYvY2FhMGRhNWZkMjI0NGM1M2E1M2Q2M2RmMGEzODRiZGQuanBlZw==.jpeg

REKLAMA

Z kolei zsumowane opinie pozytywne i negatywne wyglądają w ten sposób. Warto dodać, że sondaż wykonano w dniach 24-29 maja, kiedy w mediach trwała intensywna kampania wymierzona w Kościół i duchowieństwo.

https://media.wplm.pl/thumbs/ODMweDYwMC9jY181OGMyZi9wLzIwMTkvMDUvMzEvMTM4OC84ODYvYzFjNTAxYmE4ZDBlNDA4OGE3NDBjZWVlODZiN2M1OTUuanBlZw==.jpeg

za: wPolityce.pl

REKLAMA