REKLAMA

REKLAMA

Podsłuchiwanie policji banalnie proste? “DGP” ma ponad 100 meldunków: “Rozmowy nie były szyfrowane ani chronione”

331

– Sprzętem wartym kilkaset złotych można podsłuchać policję ochraniającą imprezy z udziałem najważniejszych osób w państwie – czytamy w “Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Dziennikarze tego medium piszą, że posiadają nagrania ponad stu meldunków policji z 3 maja, gdy służby brały udział w zabezpieczeniu państwowych uroczystości. Gazeta dodaje: “Rozmowy nie były szyfrowane ani chronione kryptograficznie”.

REKLAMA

Dziennik zaznacza, że 3 maja każdy mógł podsłuchać policję, kto posiadał specjalne urządzenie. Jego koszt wynosi ledwie kilkaset złotych, a użycie przypomina wyszukiwanie fal radiowych.

– Tajemnicą poliszynela jest, że od lat takie skanery wykorzystują np. firmy zajmujące się holowaniem pojazdów, których lawety pojawiają się na miejscu wypadku często jeszcze przed mundurowymi – zaznacza DGP, dodając, że taki sprzęt może służyć przestępcom.

W uroczystościach 3 maja brali udział najważniejsi polscy politycy z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim na czele oraz marszałkami Sejmu i Senatu.

REKLAMA

za: DoRzeczy.pl

 

WAŻNE! Jeśli obchodzi Cię sprawa ustawy 447, posłuchaj apelu szefa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości [WIDEO]

REKLAMA

REKLAMA