REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

W pobliżu greckiego obozu dla uchodźców znaleziono martwego, zgwałconego psa

1661

Strona internetowa Eksegersi Ellinon informuje, że grecki poseł Yannis Lagos z nacjonalistycznej partii Złoty Świt złożył zapytanie w formie interpelacji (poniżej fotokopie) do ministrów sprawiedliwości i ministra spraw wewnętrznych, w którym poprosił o informacje w sprawie śledztwa w szokującej sprawie.

W pobliżu  Skaramangas – miejscowości w regionie Attyka, w jednostce regionalnej Ateny-Sektor Zachodni – znajduje się obóz dla uchodźców, w którym przebywa ponad 3 tys. głównie Arabów, Kurdów, Irakijczyków i Afgańczyków. Tuż przy obozie znaleziono martwą sukę, przykrytą kocem. Zwierzę miało oczywiste oznaki brutalnego gwałtu. Ciało psa zostało przeniesione do Centrum Interdyscyplinarnego Opieki nad Zwierzętami Bezdomnych w Atenach w celu przeprowadzenia sekcji i ustalenia dokładnej przyczyny śmierci zwierzęcia. Szef obozu uchodźców w Skaramangas, Giorgos Karoglou, potwierdził ten incydent.

Poseł Lagos domaga się, aby sprawiedliwość została wymierzona sprawcom tak szybko, jak to możliwe. Do zdarzenia doszło jeszcze w marcu, ale polityk nagłośnił teraz sprawę, gdyż wspomniani ministrowie nie dotrzymali konstytucyjnego terminu 25 dni, w ciągu których powinni odpowiedzieć na jego zapytania.

Reklama / Advertisement

 

za: eksergesi-ellinon.blogspot.com

Reklama / Advertisement