REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Pobicia i kradzieże: Czeczeni w Białymstoku czują się bezkarnie [WIDEO]

1679

Czeczeni to od czasów historycznych, kiedy w Polsce osiedlali się Tatarzy, pierwsza dosyć liczna grupa muzułmanów która zamieszkała w naszym kraju.

Pierwsi Czeczeni pojawili się w Polsce wraz z rozpoczęciem wojny rosyjsko–czeczeńskiej w grudniu 1994 r. Kolejna fala nadeszła w 2000 roku (druga wojna rosyjsko–czeczeńska), gdy w Polsce rządziła Akcja Wyborcza “Solidarność”. Szeroko otworzono granice dla czeczeńskich uchodzców – od tej pory każdego roku wjeżdżało ich po parę tysięcy. Kolejni przybyli masowo w 2013 r.

“Obywatele Federacji Rosyjskiej deklarujący narodowość czeczeńską od 15 lat stanowią najliczniejszą grupę narodowościową wśród osób ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy w Rzeczypospolitej Polskiej” – informował Urząd ds. Cudzoziemców.

Reklama / Advertisement

Bardzo nieprzyjemne informacje napływały z Urzędu ds. Cudzoziemców w zeszłym roku. Od stycznia 2017 r. z Zachodu deportowano do Polski ponad 700 imigrantów, w znakomitej większości Czeczenów. To efekt tego, że zgodnie z umowami międzynarodowymi obowiązek zajmowania się nimi ma kraj, w którym osoba starająca się o azyl złożyła wniosek.

O antyspołecznych zachowaniach Czeczenów mieszkających w Białymstoku opowiada najnowszy materiał Mediów Narodowych.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement