REKLAMA/Advertisement

Po antyirańskiej konferencji bliskowschodniej w Warszawie odbędą się kolejne spotkania

327

W spotkaniu ministerialnym poświęconym “budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie” (jak określa to resort spraw zagranicznych), które odbyło się w lutym 2019 roku w Warszawie, uczestniczyli przedstawiciele ponad sześćdziesięciu państw z całego świata oraz Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Na zakończenie spotkania, Polska i Stany Zjednoczone ogłosiły utworzenie siedmiu grup roboczych do spraw: (1) przeciwdziałania terroryzmowi i jego nielegalnemu finansowaniu; (2) przeciwdziałania proliferacji pocisków balistycznych; (3) bezpieczeństwa morskiego i lotniczego; (4) cyberbezpieczeństwa; (5) bezpieczeństwa energetycznego; (6) kwestii humanitarnych i związanych z uchodźcami oraz (7) praw człowieka. Grupy robocze będą się spotykać na poziomie eksperckim.

REKLAMA/Advertisement

Zgodnie z założeniami konferencji warszawskiej, w duchu współpracy i partnerstwa, państwa z całego świata współdziałają z Polską i Stanami Zjednoczonymi na rzecz realizacji tej inicjatywy – czytamy w komunikacie MSZ.

Republika Korei będzie gospodarzem grupy roboczej ds. cyberbezpieczeństwa w dniach 7-8 października. Stany Zjednoczone zorganizują spotkanie grupy roboczej ds. praw człowieka 10-11 października. Królestwo Bahrajnu będzie gospodarzem grupy roboczej ds. bezpieczeństwa morskiego i lotniczego 21-22 października. Polska podejmie się organizacji grupy roboczej ds. bezpieczeństwa energetycznego 24-25 października. Gospodarzem grupy roboczej ds. przeciwdziałania proliferacji pocisków balistycznych 14-15 listopada będzie Rumunia.

REKLAMA/Advertisement

za: centrumprasowe.pap.pl

REKLAMA/Advertisement