Płock: Zarzut dla kolejnej osoby po profanacji obrazu Matki Bożej

Anna P. 27-letnia mieszkanka Warszawy otrzymała zarzut po profanacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, do której doszło pod koniec kwietnia w Płocku. Jest to już kolejna osoba, która dostała zarzuty w tej sprawie. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska powiedziała, że jest to zarzut z art. 196 kodeksu karnego.

– Anna P. nie przyznała się do zarzucanego czynu. Odmówiła składania wyjaśnień – zaznaczyła rzecznik prokuratury. Sprawa ta dotyczy plakatów, które zostały rozlepione w nocy z 26 na 27 kwietnia dookoła płockiego kościoła św. Dominika – na koszach na śmieci i toaletach. Wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej został sprofanowany umieszczeniem tęczowych aureol nad głowami Maryi i Dzieciątka Jezus.

Wcześniej policja zatrzymała 51-letnią Elżbietę P., która również otrzymała takie same zarzuty dotyczące profanacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Kobieta nie przyznała się do czynu, odmówiła składania wyjaśnień i została zwolniona do domu.

REKLAMA/Advertisement

– Jest to postępowanie w formie dochodzenia, prowadzone przez policję. Postępowanie jest w toku – dodała prokurator Śmigielska-Kowalska. Artykuł 196 Kodeksu Karnego brzmi: „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

za: onet.pl

Brak obrazka

REKLAMA/Advertisement