REKLAMA

REKLAMA

Platforma bez PSL i SLD. Schetyna: “Decyzja PSL kończy historię Koalicji Europejskiej”

578

– Znaleźliśmy nową formułę politycznej ekspresji. Chcemy koalicji demokratów i patriotów. Na naszych listach zmieszczą się wszyscy ci, którzy będą nam pomagać zmieniać Polskę – stwierdził dzisiaj lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Tym samym, potwierdził rozpad koalicji Europejskiej, a Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej nie wejdą do bloku tworzonego przez PO.

– Zapraszamy do tej formuły, wszyscy się zmieszczą, ale formuła partyjna się zakończyła. Decyzja PSL kończy historię Koalicji Europejskiej – powiedział. Zaznaczył też, że ważne jest, aby do Senatu nie startować przeciwko kandydatom ludowców.

REKLAMA

– Program przedstawiłem w sobotę, to podstawa, wokół niego będziemy budować koalicję. Będziemy tam dodawać ważne rzeczy, które będą wynikać z obecnej pracy i głosu środowisk, które zapraszamy do Koalicji Obywatelskiej – powiedział Schetyna i dodał, że 26 lipca przedstawi listy wyborcze.

– Nie ma alternatywy dla największej partii opozycyjnej w bloku, który ma pokonać PiS. Dlatego mówimy o szerokiej formule. Na tej płaszczyźnie będziemy budować nową polityczną jakość – zapewnia Schetyna. – Zależy nam na tym, by dotrzeć do Polek i Polaków, którzy mają dystans do polityki. To wielkie wyzwanie, które dziś podejmujemy – dodaje.

REKLAMA

Reklama

Już przed kilkoma dniami prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz potwierdził, że jego partia idzie na wybory jako PSL-Koalicja Polska. Z kolei na sojusz z SLD nie zgadzają się działacze Platformy Obywatelskiej, którzy nie chcieli na listach przebrzmiałych, postkomunistycznych nazwisk jak Joanna Senyszyn, Marek Dyduch czy Jerzy Jaskiernia.

za: onet.pl

REKLAMA