REKLAMA

REKLAMA

PiS traci poparcie. Zyskuje je natomiast… SLD. Czy to kolejny “dziwny” sondaż?

991

Najnowszy sondaż dla dziennika Rzeczpospolita pokazuje, że PiS traci poparcie i to dosyć mocno, bo ponad 7%. Zaskakuje jednak, że to poparcie mogło stracić na rzecz… SLD.

Według sondażu IBRiS na PiS głos oddałoby 31,8% wyborców. Kolejna Platforma otrzymałaby 23,5% głosów. Na trzecim miejscu zaś, według tego sondażu, byłby Sojusz Lewicy Demokratycznej – 12,1%. Dopiero czwarty jest Kukiz’15, który utrzymuje się na swoim stałym poziomie. Według IBRiS obecnie na to ugrupowanie chce głosować 8,5%.

Nad progiem jest jeszcze PSL – 5,9% i Nowoczesna – 5,1%.
Pod progiem jest Razem – 2,1% i Wolność – 0,9%.

REKLAMA

Warto przypomnieć, że pracownia IBRiS już nie raz przygotowywała sondaże których wyniki były bardzo “zaskakujące”. Tak było chociażby w przypadku sondażu dla Onet.pl, który był opublikowany już po aferze z wylotem Ryszarda Petru i Joanny Schmidt na Maderę. Wówczas, w styczniu 2016 roku, wg sondazu IBRiS dla Onetu wynikało, że nie miało to żadnego wpływu na notowania Nowoczesnej, która prowadziła w sondażu z wynikiem bliskim 30%. Jak widać teraz jednak afera z nagrodami dla ministrów w rządzie PiS odbiła się na wyniku w sondażach.

Źródło: Rzeczpospolita

REKLAMA