REKLAMA/Advertisement

PiS przygarnie czwórkę posłów Kukiz’15? Są wśród nich znane nazwiska …

835

– Co najmniej czworo posłów Kukiz’15 chce przejść do Prawa i Sprawiedliwości i wystartować do Sejmu z list partii rządzące – informuje radio RMF FM.

– Kukiz wymieniany jako nasz koalicjant, rozsypuje się. Do mnie przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS. Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji. Zastanawiamy się, czy podtrzymywać istnienie Kukiz’15, czy zgodzić się na to, że jego posłowie przejdą do nas – mówił w poniedziałek wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS Ryszard Terlecki. Mimo, że te słowa wywołały oburzenie np. posła Piotra Apela z Kukiz’15, to okazuje się, że Terlecki może mieć rację.

REKLAMA/Advertisement

Według nieoficjalnych informacji RMF, co najmniej czwórka parlamentarzystów Kukiz’15 chce przejść do PiS i z list partii Jarosława Kaczyńskiego startować do Sejmu. Chodzić ma o Tomasza Rzymkowskiego, Barbarę Chrobak, Tomasza Jaskółę i Bartosza Józwiaka. To właśnie oni mają największe szanse na przyjęcie do PiS.

– Ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte przez władze klubu PiS, ale politycy partii rządzącej robili wstępne rozeznanie, kto byłby zainteresowany ich ewentualną ofertą – pisze portal radia RMF. Lista parlamentarzystów ma zależeć od negocjacji Jarosława Kaczyńskiego z Pawłem Kukizem, które dotyczyć mają wspólnego startu w wyborach parlamentarnych.

REKLAMA/Advertisement

za: DoRzeczy.pl

REKLAMA/Advertisement