PiS znowu nas wszystkich oszukał. Netanjahu powiedział parę słów za dużo….

Ileż to było zapewnień ze strony polityków obozu rządzącego, że organizowana w Warszawie konferencja bliskowschodnia służy sprawie pokoju? Ileż padło słów oburzenia na zarzuty Irańczyków, że jest ona skierowana przeciw nim?

– To jest konferencja pokojowa i to konferencja, która nie jest kierowana przeciwko komukolwiek – powiedział jeszcze dzisiaj marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

REKLAMA/Advertisement

Tymczasem bez ogródek, z rozbrajającą szczerością, zdemaskował to nie kto inny, jak… izraelski premier Binjamin Netanjahu.

– Jadę stąd na (wymierzone) przeciwko Iranowi spotkanie z 60 ministrami spraw zagranicznych i wysłannikami krajów z całego świata – powiedział Netanjahu w krótkim nagraniu, na którym widać go z żoną, a które sam zamieścił na swoim profilu facebookowym. Słowa te potwierdza anglojęzyczny “Jerusalem Post”.

REKLAMA/Advertisement

– Co jest ważne w tym spotkaniu – a to spotkanie nie jest tajne, ponieważ jest ich wiele – jest to jawne spotkanie z przedstawicielami wiodących krajów arabskich, którzy obradują razem z Izraelem, aby posunąć naprzód sprawę wojny z Iranem – cytuje izraelskiego premiera w/w gazeta już w Warszawie, po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Omanu, Jusufem bin Alawim bin Abdullahem. – Na północnym froncie Izrael pracuje nad wyparciem Iranu z Syrii. Jesteśmy zdecydowani to zrobić. W Warszawie jest zimno, ale stosunki zagraniczne Izraela rozgrzewają się, rozgrzewają na lepsze.

Co jeszcze ciekawsze, po pewnym czasie zaczęto zastępować słowo “wojna” innymi, ale nie uszło to uwadze licznych internautów.

za: jpost.com

 

“Times of Israel” o Morawieckim: Polska uczyniła premierem byłego bankiera o żydowskich korzeniach

REKLAMA/Advertisement