PiS znowu nas wszystkich oszukał. Netanjahu powiedział parę słów za dużo….

Ileż to było zapewnień ze strony polityków obozu rządzącego, że organizowana w Warszawie konferencja bliskowschodnia służy sprawie pokoju? Ileż padło słów oburzenia na zarzuty Irańczyków, że jest ona skierowana przeciw nim?

– To jest konferencja pokojowa i to konferencja, która nie jest kierowana przeciwko komukolwiek – powiedział jeszcze dzisiaj marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Tymczasem bez ogródek, z rozbrajającą szczerością, zdemaskował to nie kto inny, jak… izraelski premier Binjamin Netanjahu.

– Jadę stąd na (wymierzone) przeciwko Iranowi spotkanie z 60 ministrami spraw zagranicznych i wysłannikami krajów z całego świata – powiedział Netanjahu w krótkim nagraniu, na którym widać go z żoną, a które sam zamieścił na swoim profilu facebookowym. Słowa te potwierdza anglojęzyczny “Jerusalem Post”.

REKLAMA/Advertisement

– Co jest ważne w tym spotkaniu – a to spotkanie nie jest tajne, ponieważ jest ich wiele – jest to jawne spotkanie z przedstawicielami wiodących krajów arabskich, którzy obradują razem z Izraelem, aby posunąć naprzód sprawę wojny z Iranem – cytuje izraelskiego premiera w/w gazeta już w Warszawie, po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Omanu, Jusufem bin Alawim bin Abdullahem. – Na północnym froncie Izrael pracuje nad wyparciem Iranu z Syrii. Jesteśmy zdecydowani to zrobić. W Warszawie jest zimno, ale stosunki zagraniczne Izraela rozgrzewają się, rozgrzewają na lepsze.

REKLAMA/Advertisement

Co jeszcze ciekawsze, po pewnym czasie zaczęto zastępować słowo “wojna” innymi, ale nie uszło to uwadze licznych internautów.

REKLAMA/Advertisement

za: jpost.com

 

“Times of Israel” o Morawieckim: Polska uczyniła premierem byłego bankiera o żydowskich korzeniach

REKLAMA/Advertisement