PiS i Koalicja Europejska na czele. Spadek poparcia dla Wiosny

Prawo i Sprawiedliwość prowadzi z niewielką przewagą nad Koalicją Europejską w sondażu opublikowanym nieco ponad trzy tygodnie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Takie są wyniki najnowszego sondażu wykonanego przez Estymator dla DoRzeczy.pl.

PiS osiąga 42,1 proc. i jest to minimalny, wynoszący 0,5 pkt. proc. wzrost w porównaniu z ostatnim sondażem tej pracowni. Koalicję Europejską popiera 36,9 proc. badanych – wzrost o 0,7 pkt. proc. Trzecie miejsce zajmuje Wiosna Roberta Biedronia z 7,7 proc., a to oznacza spadek o 1,1 pkt. proc. Swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego wprowadziłby także Kukiz’15 – 6 proc.

REKLAMA/Advertisement

Progu wyborczego nie przekracza Konfederacja Korwin, Liroy, Braun Narodowcy – 3,8 proc. Lewica razem notuje niecałe 3 proc. (2,9), a inne ugrupowania mają śladowe poparcie. Po przeliczeniu tych wyników na mandaty, PiS otrzymałby 24, a w przypadku Brexitu 23. Z kolei Koalicja Europejska miałaby 21 swoich europosłów. Wiosna mogłaby liczyć na 4 eurodeputowanych, a Kukiz’15 na 3.

Sondaż został wykonany 29-30 kwietnia na reprezentatywnej, liczącej 1008, próbie. Zastosowano w nim metodę CATI – wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych. Wyniki uwzględniają wyłącznie osoby, które zadeklarowały głos na konkretny obóz polityczny.

REKLAMA/Advertisement

za: DoRzeczy.pl

 

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości podało szczegóły nt. Marszu #STOP447 – udostępnij dalej! [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement