REKLAMA

REKLAMA

PiS chce do końca rozbroić Polaków. Siarkowska: “Potrzebne wsparcie społeczne!”

1125

Od kilku dni pojawiają się niepokojące informacje, że partia rządząca chce znowelizować ustawę o broni i amunicji. Wiadomo, że w Polsce i tak rekordowo niska liczba obywateli posiada broń palną, a ma być jeszcze gorzej.

O tej sprawie pisze dzisiaj na Facebooku poseł Partii Republikańskiej, Anna Maria Siarkowska.

Szanowni, w kontekście zmian w Ustawie o broni i amunicji, które MSWiA chce wprowadzić za pomocą dodania przepisów zmieniających do ustawy o obrocie:

REKLAMA

1) Od kilku miesięcy uczestniczyłam w spotkaniach w MSWiA ws. nowej UoBiA. Zgłaszałam postulaty środowisk strzeleckich i proibronnych, proponowałam – po konsultacjach ze współpracującymi ze mną ekspertami – takie nowelizowanie przepisów implemetujących dyrektywę, by były maksymalnie korzystne dla środowiska strzeleckiego.

2) Niestety, miesiąc temu nagle przerwano cykl spotkań a trzy tygodnie temu dowiedziałam się dlaczego. Uzyskałam informację, że MSWiA odstępuje od pomysłu nowej UoBiA i zamierza wprowadzić przepisy zmieniające UoBiA do ustawy o obrocie. Zareagowałam natychmiast, powiadamiając Kancelarię Premiera oraz współpracujących ze mną ekspertów. Mimo wszystko MSWiA zdecydowało się na implementację dyrektywy poprzez nie konsultowane zmiany w UoBiA i umieściło projekt w RCL.

REKLAMA

3) Nadal robię co mogę, by zablokować wprowadzanie szkodliwych dla środowiska strzeleckiego i bezpieczeństwa państwa przepisy. Sama nie dam rady, potrzebne wsparcie społeczne. Warto pisać maile do członków komisji AiSW w tej sprawie oraz do ich biur poselskich. Warto pisać do ministrów MSWiA, w szczególności do ministra J. Brudzińskiego i ministra J. Zielińskiego. Warto komentować na profilach społecznościowych w/w osób i prosić o sprzeciw wobec tych zapisów. Wszelkie inne pomysły również w cenie.

4) Dziękuję wszystkim tym, którzy zaoferowali pomoc w tej sprawie oraz tym, którzy już podejmują konkretne działania w sferze medialnej. Ci zaś z Państwa, którzy koncentrują się na hejtowaniu mojej skromnej osoby, niech raczej zajmą się czymś pożytecznym, bo to zły adres, a pożytek z tego rodzaju aktywności – żaden.

Poseł na Sejm RP Anna Maria Siarkowska

REKLAMA