W PiS chcą odsunąć Macierewicza na boczny tor. Jest już plan jak to zrobić

Nie ma chyba już żadnych wątpliwości, że w PiS chcą odsunąć Macierewicza na boczny tor. Najnowszy pomysł na to co zrobić z byłym ministrem obrony narodowej na to właśnie wskazuje.

Politolog prof. Rafał Chwedoruk w rozmowie z “Super Expressem” wyraził się na temat tego pomysłu dosyć dosadnie:
– To byłaby dla niego nagroda, ale i zsyłka.

REKLAMA/Advertisement

Plany wobec Antoniego Macierewicza są takie, żeby został on ambasadorem na Węgrzech. To raczej więc nie wygląda na stanowisko, które zaspokajałoby ambicje polityczne wiceprezesa PiS.
– Oznaczałoby to też ostatni etap politycznej kariery Macierewicza – skomentował prof. Chwedoruk.

Jak więc widać Antoni Macierewicz staje się coraz bardziej niewygodny w Prawie i Sprawiedliwości, które z jednej strony nie chce, a właściwie nie może się go pozbyć, aby nie stracić części twardego elektoratu. Z drugiej strony widać, że nie ma w środowisku PiS żadnego pomysłu na Macierewicza. Jeden z cytowanych przez “Super Express” informatorów mówi wprost po co PiS chce wysłać Macierewicza na szefowanie placówce dyplomatycznej na Węgrzech:
– Macierewicz miałby tam spokój i nie mógłby nic zawalić.
Inny wiceprezes PiS, Adam Lipiński powiedział Super Expressowi, że sprawa jeszcze nie jest przesądzona, ale nie zdementował tych pogłosek, że właśnie taką propozycję dostanie Antoni Macierewicz.

REKLAMA/Advertisement