REKLAMA/Advertisement

Piotrowski: Czym są Roty Niepodległości? [WIDEO]

455

Gościem Kamila Klimczaka na antenie Chrobry Szlak TV był Mariusz Piotrowski, krajowy koordynator struktur Rot Marszu Niepodległości.

– Roty wyewoluowały z kampanii #NiedlaRoszczeń, w której udzielali się wolontariusze. Sukces majowego marszu pod hasłem STOP 447! to w dużej mierze ich zasługa. Kiedy zauważyliśmy, jak wielkim potencjałem jest udział ludzi z całej Polski, stwierdziliśmy że nie można czegoś takiego zaprzepaścić i że musimy kontynuować współpracę z tymi ludźmi i stworzyć coś, co da im poczucie tożsamości – tłumaczył Piotrowski. – W ten sposób powstały Roty Niepodległości. Myślę, że to była bardzo dobra decyzja prezesa Roberta Bąkiewicza, który zauważył w pewnym momencie, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości świętuje naszą niepodległość raz do roku, natomiast potrzebna nam jest jeszcze organizacja, która będzie walczyć cały rok.

REKLAMA/Advertisement

– Chcemy uczyć ludzi ciężkiej pracy; ciężkiej, regularnej i nieraz monotonnej. O tym mówił Dmowski, mówił rotmistrz Pilecki, o tym że o wiele ciężej jest Polakom wytrwać przy płomieniu, żeby on nie zgasł. Chcemy być organizacją skupiającą ludzi, rozumiejących że ciężką i monotonną pracą (…) jesteśmy w stanie zrobić wielkie rzeczy nie tylko w Polsce, ale i pzoa granicami naszego kraju – dodał.

REKLAMA/Advertisement