REKLAMA

Reklama

Piotr Adamczyk o swoim nowym filmie “Dywizjon 303. Historia Prawdziwa” [WIDEO]

581

Już 31 sierpnia do kin wchodzi “Dywizjon 303. Historia Prawdziwa”. Film inspirowany jest bestsellerem “Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera. Właśnie odbyła się premiera filmu, w którym główne role zagrali : Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold. Film opowiada historię bohaterskich Polskich pilotów biorących udział w Bitwie o Anglię. Polacy początkowo byli niedoceniani i wyśmiewani, ale stali się legendą.

Piotr Adamczyk w filmie wciela się w postać Witolda Urbanowicza, który był dowódcą Dywizjonu 303 i jednym z najlepszych pilotów II wojny światowej.

REKLAMA

Produkcja powinna zainteresować większość Polaków, bo jest wspomnieniem zwycięstwa naszych pilotów, na początku niedocenianych, wyśmiewanych, ale dzięki swym umiejętnościom stali się legendami.

– Ten temat został, gdzieś tam dotknięty w 1968 roku w filmie “Bitwa o Anglię”, ale Polacy nie zostali przedstawieni tak jak im się to należy, ale z drugiej strony historia jest niesprawiedliwa, bo mówimy teraz o Dywizjonie 303. Powstały teraz dwa filmy, jest książka Arkadego Fidlera, którą wszyscy znają, a nikt nie mówi o innych dywizjonach Polski, które walczyły, no bo one nie miały tego Arkadego Fidlera, który napisał o nim książkę – mówi w rozmowie z MarketNews24 aktor Piotr Adamczyk.

Reklama

– Na pewno tych filmów może powstawać jeszcze setki. Mam nadzieję, że tak będzie – mówi Piotr Adamczyk.

za: marketnews24.pl

REKLAMA