Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała muzułmańskiego terrorystę z Czeczenii.

– Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy ze Strażą Graniczną zatrzymała mężczyznę – obywatela rosyjskiego narodowości czeczeńskiej – podejrzewanego o działalność terrorystyczną – informuje dzisiaj PAP. Zatrzymany miał współpracować z innym wydalonym wcześniej z Polski mężczyzną.

Stanisław Żaryn – rzecznik prasowy Mariusza Kamińskiego – ministra koordynatora ds. służb specjalnych potwierdził, że w Polsce doszło do zatrzymania Nurmagomeda M.

REKLAMA/Advertisement

– Do zatrzymania doszło 30 stycznia, wcześniej ze względów bezpieczeństwa nie informowaliśmy o działaniach ABW – mówił Żaryn.

Według ustaleń Agencji, przebywający w Polsce M. podejmował działania o charakterze terrorystycznym i podejrzewany jest o działalność na rzecz islamistycznych grup terrorystycznych. Z informacji ABW wynika, że M., który czeka na wydalenie z kraju współpracował z Azamatem B. – człowiekiem wcześniej wydalonym z Polski. Nurmagomed M. czeka został umieszczony w areszcie deportacyjnym i czeka na wydalenie go do kraju pochodzenia.

REKLAMA/Advertisement

za: niezalezna.pl