Pilne! PiS przeciw ustawie Anty447! “Zdrada! Zdrada! Po tysiąckroć zdrada!”

– Proszę Państwa, dzisiaj możemy powiedzieć: Zdrada, zdrada, po tysiąckroć zdrada! – tak jak powiedział Zagłoba. Polski rząd dzisiaj odrzuca ustawę, która ma nas bronić przed żydowskimi roszczeniami – poinformował w filmowym nagraniu prezes Stowarzyszenia marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

– Odrzuca ustawę poselską, tak więc prawdopodobnie, możemy domniemywać, zgadza się na roszczenia organizacji żydowskich i realizację ustawy 447.

Bąkiewicz przypomniał, że sprawa roszczeń ma powrócić po wyborach, jak wynika z notatki MSZ, którą ujawnił kilka miesięcy temu Stanisław Michalkiewicz. Bąkiewicz podkreślił, że nie może być na takie roszczenia zgody:
– Będziemy niedługo startowali z obywatelską inicjatywą ustawodawczą, będziemy zbierali podpisy. Zmusimy polski rząd do obrony polskiego mienia, polskiego majątku i polskiego kapitału. Wszyscy razem damy radę. Nie dla żydowskich roszczeń.

REKLAMA/Advertisement

W trakcie dzisiejszego bloku głosowań Sejm odrzucił wniosek o poszerzenie porządku obrad o pierwsze czytanie projektu ustawy Anty447 zgłoszonego przez Kukiz’15. Przeciwko włączeniu pod obrady projektu głosowało 234 posłów, za włączeniem było 49 posłów, a 138 wstrzymało się od głosu. Przeciwko włączeniu pod obrady projektu ustawy Anty447 byli posłowie PiS. 21 posłów Kukiz15 głosowało “za”.
Przypomnijmy, że przed wyborami do Parlamentu Europejskiego projekt ustawy znalazł się w porządku obrad Sejmu, ale w dniu w którym miało nastąpić pierwsze czytanie projektu został zdjęty przez marszałka Kuchcińskiego z porządku obrad.

REKLAMA/Advertisement