REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

PILNE! Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz organizacji Marszu Niepodległości!

8278

– Warszawa dość już wycierpiała przez agresywny nacjonalizm – stwierdziła dzisiaj Hanna Gronkiewicz-Waltz na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. – Nie tak powinno wyglądać stulecie niepodległości, stąd moja decyzja o zakazie marszu.

– Dwukrotnie pisałam do ministra Ziobry w sprawie delegalizacji ONR, a wiemy że przewodniczący marszu jest osobą, która pełni funkcję w pruszkowskim ONR. On zresztą podpisał się pod wnioskiem do wojewody o zorganizowanie tego marszu. Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać stulecie odzyskania niepodległości przez polskie państwo, stąd moja decyzja o zakazie marszu – dodała.

Przyznała, iż porozumiała się w tej sprawie ze swoim następcą – prezydentem-elektem Rafałem Trzaskowskim. Zakaz ma być jednocześnie odpowiedzią na niedawną rezolucję Parlamentu Europejskiego. Na posiedzeniu w dniu 25 października Parlament Europejski przyjął uchwałę ws. “zakazu działalności grup neofaszystowskich i neonazistowskich w UE”.

Reklama / Advertisement

– Parlament jest zaniepokojony banalizacją faszyzmu, rasizmu i ksenofobii i wzywa państwa członkowskie UE do wprowadzenia zakazu działalności grup neofaszystowskich i neonazistowskich – głosi wydany potem komunikat prasowy na stronie UE.

W skandaliczny sposób nawiązano tam do m.in. Marszu Niepodległości. Projekt rezolucji opracowany został przez Różę Thun und Hohenstein z Platformy Obywatelskiej.

 

Organizatorzy uspokajają: Marsz Niepodległości się odbędzie!

Reklama / Advertisement