REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Piłka: Po 1989 r. układ próbowano utrzymać jak najdłużej [WIDEO]

564

Poseł na Sejm I, III, IV i V kadencji a obecnie wiceprzewodniczący Prawicy RP mówił w Mediach Narodowych o tzw. przełomie roku 1989.

– Nie ulega wątpliwości, że rozmowy Okrągłego Stołu i późniejsze wybory były dużym krokiem naprzód. Problem w tym, że układ próbowano utrzymać jak najdłużej – podkreślał gość Mediów Narodowych. Według niego komuniści specjalnie przekładali wybory parlamentarne, aby utrzymać przewagę polityczną.

Według polityka takie zachowanie i opóźnianie wyborów miał uratować komunistów, ale także środowisko społeczne, które utworzyli i próbowali na nowo zorganizować.

– Przez 45 lat mieliśmy system komunistyczny, a wcześniej wyniszczającą wojnę. W tym okresie wychowało się kilkadziesiąt roczników i oni, jak i jak, nie znało innej rzeczywistości. To jest trudne do wytłumaczenia dzisiejszemu młodemu pokoleniu – mówił Marian Piłka.

– Pierwsze doświadczenie wolności to załamanie systemu gospodarczego. To było gwałtowne wzrastające bezrobocie, czy też spadek cen zboża. To także wzrost przestępczości. W takim stanie odzyskaliśmy wolność i to jest zasadniczy problem polskiego społeczeństwa – zauważył polityk.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

za: medianarodowe.com

Dziennik Narodowy poleca