“Piątka na sto dni” PiS. Kaczyński i Morawiecki przedstawili plan działania po wyborach

PiS przedstawił “Piątkę na sto dni” – pakiet ustaw i programów, jakie ekipa rządząca ma wprowadzić w życie po ewentualnej wyborczej wygranej. Znajduje się w nim np. 13. i 14. emerytura, pakiet badań profilaktycznych oraz zapowiedź dojścia do równych dopłat dla rolników.

– Chcieliśmy zapowiedzieć, coś co odnosi się do tej wartości, którą wnieśliśmy do polskiego życia publicznego i którą chcemy podtrzymywać – tą wartością jest wiarygodność. Zapowiedzieliśmy przed poprzednimi wyborami, że zrealizujemy pełen program i ten program został zrealizowany. Wtedy też mówiliśmy o tym co zrobimy w ciągu pierwszych 100 dni i dzisiaj to powtarzamy. W ciągu pierwszych 100 dni zostaną uchwalone ustawy, a tam gdzie ustawami problemu nie można regulować odpowiednie programy działania – powiedział Jarosław Kaczyński. Z kolei premier Mateusz Morawiecki mówił o “kontrakcie społecznym” i snuł plany na kolejne kadencje.

REKLAMA/Advertisement

– Obiecaliśmy i wykonaliśmy. Teraz również chcemy zawrzeć taki pakt z obywatelami, w końcu wybory w demokracji są takim odnowieniem umowy społecznej, odnowieniem kontraktu społecznego. Co cztery lata wraz ze społeczeństwem chcemy ten program odnawiać, chcemy pokazywać co już zrobiliśmy, ale jakie są też plany i jaka jest wizja rozwoju Polski na kolejne 4, 8, 12 lat po to, żeby Polska była państwem dobrobytu, żeby ten polski model państwa dobrobytu służył wszystkim obywatelom – mówił szef rządu.

za: radiomaryja.pl

REKLAMA/Advertisement