“Piątka Kaczyńskiego” uzupełniona. Ma to być sprzeciw wobec ACTA 2 i cenzury w Internecie

Od wczoraj w przestrzeni medialnej krążyły przeróżne teorie nt. uzupełnienia programu Prawa i Sprawiedliwości, a dzisiaj prezes tej partii Jarosław Kaczyński mówił o “piątce plus”. Kolejnym elementem, który ma przekonać Polaków do głosowania na partię rządzącą jest sprzeciw wobec tzw. ACTA 2 i cenzurze w Internecie popartej przed kilkoma dniami przez Parlament Europejski.

– Mówię o wolności nie tylko dlatego, że jesteśmy w Gdańsku, gdzie wszystko się zaczęło. Ostatnio zapadła poza Polską w Parlamencie Europejskim decyzja, która w wolność godzi, w wolność w internecie. Mówię o tzw. ACTA 2. Tu są dwa problemy. Po pierwsze, to ten o którym mówiłem – wiarygodność. Platforma Obywatelska mówiła “jesteśmy przeciwni”. Część była za, część się wstrzymała, część wyjęła karty. W istocie była za! I sprawa druga: mamy dwa lata na implementację tych przepisów. Chciałem powiedzieć, że PiS dokona tego typu implementacji, że wolność będzie zachowana. Bo PiS jest partią wolności – zapowiedział szef PiS na konwencji w Gdańsku i dodał, że teraz można mówić o “piątce plus”.

REKLAMA/Advertisement

– Dobre prawo, równe dla wszystkich prawo plus sprawiedliwość równa się wolność. Dlatego od dziś nie będziemy o piątce PiS, będziemy mówili o “piątce plus”. Plus to wolność! Powtarzam, Polska w dzisiejszym świecie pozostanie wyspą wolności. Dzięki Polakom i dzięki Prawu i Sprawiedliwości – dodał Kaczyński.

za: niezalezna.pl

REKLAMA/Advertisement