REKLAMA

Reklama

“Piątka Biedronia” nie dziwi. Homomałżeństwa, promocja LGBT i przywileje dla mniejszości

394

Wiosna Roberta Biedronia ogłosiła dzisiaj swoją “piątkę” – pakiet postulatów w odpowiedzi na ostatnie zapowiedzi rządzącego Prawa i Sprawiedliwości. O ile w przypadku rządzących są to głównie obietnice socjalne, to skrajnie lewicowe ugrupowanie postawiło na postulaty ideologiczne i chce dbać przede wszystkim o wprowadzanie w życie agendy LGBT.

Sylwia Spurek – do niedawna zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, które w Wiośnie jest dopiero od kilku tygodni powiedziała, że jej ugrupowanie przygotowuje pięć obietnic dla środowisk LGBT. W pakiet ten wchodzą: możliwość legalizacji związków partnerskich, zapewnienie prawa do zawierania małżeństw przez pary jednopłciowe, nowelizacja Kodeksu karnego dot. przestępstw z nienawiści, tak aby uwzględnił on przestępstwa motywowane orientacją seksualną ofiary, nowe regulacje w zakresie “uzgodnienia płci” oraz edukacja antydyskryminacyjna.

REKLAMA

– W naszej ocenie związki partnerskie dla par jednopłciowych powinny być wprowadzone już dawno – zaznaczyła Spurek.

Spurek została szefową zespołu doradców Wiosny ds. polityki społecznej odniosła się też do postulowanej przez środowiska LGBT propozycji adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Stwierdziła ona, że w Polsce już teraz dzieci są wychowywane w takich związkach – np. jeśli chodzi o te z poprzednich związków czy adoptowane za granicą. Pytana o to, czy ta propozycja może dołączyć do “piątki Biedronia”, odpowiedziała, że jej partia … zastanawia się nad tą propozycją i wcale jej nie wykluczyła.

Reklama

za: niezalezna.pl

REKLAMA