Oni na pewno na niego nie zagłosują. Czy z takim postulatem ma szansę na wygraną w Warszawie?

Kandydat Kukiz’15 na prezydenta Warszawy ma nadzieję, że spotka się w drugiej turze wyborów z Patrykiem Jaki. Póki co sondaże takiej szansy mu nie dają.

REKLAMA/Advertisement

Ale Marek Jakubiak wydaje się tym nie zrażać i dalej prowadzi swoją kampanię. Dzisiaj w Radio Zet Marek Jakubiak został zapytany o to jaka będzie jego pierwsza decyzja po tym jak zostanie prezydentem Warszawy. Kandydat Kukiz’15 odpowiedział, że będzie to audyt którym zostaną objęci wszyscy miejscy urzędnicy.
– Muszę porozmawiać z nimi na temat, dlaczego jest ich tak dużo w Warszawie – powiedział Jakubiak i zapowiedział, że zwolni jedną trzecią z nich. Jednocześnie zadeklarował, że nie zmniejszy wydatków na urzędnicze pensje, bo uważa, że urzędnicy zarabiają słabo.

Dlatego też tym, którzy pozostaną w pracy, czyli pozostałym 2/3 podniesie uposażenia.

REKLAMA/Advertisement

Hasło zwolnienia może się dziesiątkom urzędników nie spodobać i może być trudno pozyskać Markowi Jakubiakowi ich głosy. Jednak Jakubiak jednocześnie uderza do szerszej grupy wyborczej, do emerytów, którzy zdaniem Jakubiaka ponoszą zbyt wysokie koszty tego, że mieszkają w stolicy. Jak mówi Jakubiak pół miliona emerytów mieszkających w Warszawie ma emerytury na poziomie ogólnopolskim, a koszty życia -warszawskie. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Zet, cały czas myśli o tym jak tym ludziom przywrócić normalne warunki polskiej egzystencji.

Foto: screen Youtube/Trójka