REKLAMA

REKLAMA

Perussuomalaiset Nuoret: Głosujcie na Partię Finów, aby przyszłość Finlandii tak nie wyglądała tak

208

Tweet młodzieżowego skrzydła Partii Finów wywołał burzę w Internecie, powodując oskarżenia o szerzenie rasistowskich treści. W tweecie wykorzystano zdjęcie czarnej pary trzymającej noworodka. Oryginalna fotografia pochodzi z kampanii medialnej opłacanej przez Unię Europejską w celu zachęcenia do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Słowa „Vælg din fremtid” oznaczające “Wybierz przyszłość!” w języku duńskim i flaga Unii Europejskiej są dobrze widoczne, jako że ten akurat obraz pokazywał się właśnie w Danii. Komentarz na koncie Perussuomalaiset Nuoret brzmi: „Głosujcie na Partię Finów, aby przyszłość Finlandii tak nie wyglądała tak”.

W przeprowadzonych w połowie kwietnia wyborach do jednoizbowego parlamentu – Eduskunty nacjonalistyczna Partia Finów (Perussuomalaiset, PS), kierowana przez europosła Jussi Halla-aho, otrzymała 17,5% głosów (drugie miejsce za socjaldemokratami), co dało jej 39 mandatów w 200-osobowej Eduskuncie.

REKLAMA

Jej młodzieżowa odnoga – Młodzież Partii Finów – powstała w 1997 r. i skupia narodowców w wieku 15–35 lat. Członkostwo nie jest powiązane z członkostwem w partii. Na jej czele stoi od tego roku Asseri Kinnunen, radny miasta Joensuu.

za: helsinkitimes.fi

REKLAMA