Pełnomocnik Tomasza Komendy: Kwota zadośćuczynienia i odszkodowania ma być najwyższa w historii polskiego prawa karnego

– Przyznanie renty specjalnej Tomaszowi Komendzie nie kończy walki. Będę walczył o zadośćuczynienie i odszkodowanie. On musi mieć z czego żyć – powiedział dzisiaj w Radiu ZET, pełnomocnik uwolnionego Tomasza Komendy, Zbigniew Ćwiąkalski.

Zbigniew Ćwiąkalski jest adwokatem, doktorem habilitowanym nauk prawnych, od 2007 r. do 2009 r. ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym (w rządzie Donalda Tuska).

REKLAMA/Advertisement

– Nie chcę w tym momencie operować konkretnymi sumami, bo to dopiero się ustali po rozmowie z nim i po szczegółowych wyliczeniach. Ale na pewno moim zdaniem to powinna być najwyższa kwota w dotychczasowej historii prawa karnego. Do tej pory to były 3 mln za 12 lat w zakładzie karnym. Ja na pewno to przebiję – stwierdził w radiu.

– Odszkodowanie będzie za to, co utracił, a zadośćuczynienie: za krzywdy, których doznał za bycie z zakładzie karnym. Nie ma taryfy, każdy przypadek jest indywidualny. Jeśli chodzi o odszkodowanie, utracił składki emerytalne za 18 lat, jeśli chodzi o zadośćuczynienie to musi mi jeszcze dokładnie opowiedzieć jak go bito, poniżano.

REKLAMA/Advertisement

za: radiozet.pl