Paweł Kukiz kandydatem z Opola. Dzisiaj ma być ogłoszony sojusz Kukiz‘15 oraz PSL

Były minister rolnictwa i rozwoju wsi, wiceprzewodnicżacy klubu poselskiego PSL-UED Marek Sawicki komentował dzisiaj rano w Polskim Radiu 24 nieoficjalne informacje medialne na temat wspólnego startu PSL i Kukiz‘15.

– Kukiz‘15 zdecydował się kandydować na listach PSL. To będzie komitet wyborczy PSL. Po wyborach wspólny klub — przyznał. – PSL swoje listy ma już podopinane od jakiegoś czasu i w tej chwili ludziom związanym z ruchem Kukiz’15 odstępujemy miejsca już zajęte przez kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego. Gdyby Paweł Kukiz rozmawiał z nami od początku czerwca, to pewnie byłoby to partnerstwo równego uczestnictwa na listach. Na listach będzie kilku przedstawicieli Kukiz‘15, nie tylko liderzy.

Wspólny start PSL i Kukiz‘15 ma być formalnie ogłoszony dzisiaj podczas konferencji prasowej przed południem.

REKLAMA/Advertisement

– Będą to także środowiska lokalne, politycy Unii Europejskiej Demokratów, Stronnictwa Demokratycznego – mówił o innych grupach na listach PSL.

– Prawo i Sprawiedliwość dla rolnictwa zrobiło znacznie mniej niż wcześniej PSL – powiedział wczoraj również w Polskim Radiu poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko. – PiS krytykowało PSL, że przeznacza tylko 0,56 proc. PKB na rolnictwo. Co się stało w tej chwili? W tej chwili mamy 0,4 proc. PKB. PiS obiecało, że będzie przeznaczało 1,2 proc. na rolnictwo, a tego nie robi. PiS nie zrobiło jednej inspekcji, która kontrolowwałaby rolników, dalej jest pięć tych inspekcji. PiS obiecywało holding spożywczy. Jego również nie ma. PiS obiecało ustawę o umowach kontraktacyjnych. Tego nie ma. Tak. Dla rolnictwa Prawo i Sprawiedliwość zrobiło bardzo mało, albo mówiąc wprost: nic.

REKLAMA/Advertisement

Wcześniej już pojawiły się informacje, iż sam Paweł Kukiz startować będzie z Opola.

W ostatnich godzinach wiceszef klubu Kukiz’15 Jerzy Kozłowski oraz szef sejmowej komisji ds. samorządu terytorialnego z tego ugrupowania Andrzej Maciejewski zdecydowali się opuścić swoją formację.

– Moja decyzja dotycząca startu z list PSL jest od początku na nie i jej nie zmienię. Absolutnie nie dopuszczam, żeby moja osoba znalazła się na listach PSL. To są dla mnie pryncypia i nie zamierzam tego zmieniać – oświadczył Kozłowski.

Maciejewski wiąże się z kolei z Prawem i Sprawiedliwością.

za:  polskieradio.pl

Brak obrazka